Facultad de Informática de A Coruña
Facultad de Informática de A Coruña

Comisións

Vostede está aquí

Comisións delegadas da Xunta de Facultade:

  • Comisión permanente

    • O/a decano/a, presidente
      • Mariano J. Cabrero Canosa
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • Os/as vicedecanos/as
      • Adriana Dapena Janeiro
      • Óscar Pedreira Fernández
      • Carlos Ferández Lozano
      • Diego Andrade Canosa
      • Silvia María Lorenzo Freire
    • Os/as directores/as dos departamentos adscritos
      • Alejandro Pazos Sierra, departamento de Computación
      • Luis Castedo Ribas, departamento de Enxeñaría de Computadores
      • Carlos Vázquez Cendón, departamento de Matemáticas
    • Un representante dos departamentos non adscritos
      • Ramón Miñones Crespo
    • Un representante do PAS
      • Alicia Anido Sueiro
    • Catro representante do estudantado
      • Lucía María Álvarez Crespo
      • Diego Valcarce Río
      • Joâo Victor Teodoro Rodrigues
      • José Manuel Bustabad Alonso
  • Comisión académica do Grao en Enxeñería Informática

    • O/a vicedecano/a, presidente
      • Óscar Pedreira Fernández
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • O/a vicedecano/a de calidade
      • Silvia María Lorenzo Freire
    • O/a coordinador/a do título
      • Laura Castro Souto
    • Vogais do profesorado
      • Carlos Vázquez Regueiro
      • María González Taboada
      • Beatriz Pérez Sánchez
      • Santiago Rodríguez Yáñez
    • Vogais do PAS
      • Cristina Ribao Álvarez
    • O/A administrador/a da facultade (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
    • Vogais do estudantado
      • Carlos Torres Paz
      • José Vilas Taboada
  • Comisión de docencia

    • O/a vicedecano/a de organización académica, presidente
      • ​Óscar Pedreira Fernández
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • O/a vicedecano/a de calidade
      • Silvia María Lorenzo Freire
    • Vogais do profesorado
      • María González Taboada
      • Beatriz Pérez Sánchez
      • Santiago Rodríguez Yáñez
      • Carlos Vázquez Regueiro
    • Vogais do PAS
      • Cristina Ribao Álvarez
    • O/a administrador/a do centro (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
    • Dous representantes do estudantado
      • Carlos Torres Paz
      • José Vilas Taboada
  • Comisión académica do Grao en Ciencia e Enxeñaría de Datos

    • O/a vicedecano/a, presidente
      • Óscar Pedreira Fernández
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • O/a vicedecano/a de calidade
      • Silvia María Lorenzo Freire
    • O/a coordinador/a do título
      • Bertha Guijarro Berdiñas
    • Vogais do profesorado
      • Mario Francisco Fernández
      • Susana Ladra González
      • Juan Touriño Domínguez
    • Vogais do PAS
      • Cristina Ribao Álvarez
    • O/A administrador/a da facultade (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
    • Vogais do estudantado
      • Carlos Torres Paz
      • José Vilas Taboada
  • Comisión de recursos

    • O/a vicedecano/a de recursos informáticos, presidente
      • ​Carlos Fernández Lozano
    • O/a vicedecano/a de infraestruturas, secretario/a
      • ​Diego Andrade Canosa
    • Vogais do profesorado
      • Manuel Carlos Arenaz Silva
      • Bernardio Arcay Varela
      • Noelia Barreira Rodríguez
      • Rubén Fernández Casal
    • Vogais do PAS
      • José Domínguez García
    • Vogais do estudantado
      • Alejandro Esteban Martínez
      • Marta Martín de Argenta Fernández
    • O/a coordinador/a do CECAFI (invitado)
      • Juan C. Illanes Sánchez
    • O/a adxunto/a á vicerreitoría de títulos, calidade e novas tecnoloxías (invitado)
      • Carlos José Escudero Cascón
    • O/a conserxe do centro (invitado)
      • Alicia Anido Sueiro
  • Comisión de Normalización Lingüística

    • O/a decano/apresidente
      • ​Mariano J. Cabrero Canosa
    • O/a secretario/a do centrosecretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • Vogais do profesorado
      • Paula María Castro Castro
      • Alejandro Paz López
      • Andrés Prieto Aneiros
    • Vogais do estudantado
      • Gonzale Silvade Blanco
      • Graciela Méndez Olmos
      • Martiño Rivera Dourado
    • Vogal do PAS
      • Javier Ramos Villares
  • Comisión de Relacións Internacionais

    • O/a decano/apresidente
      • ​Mariano J. Cabrero Canosa
    • O/a vicedecano/a de organización académicasecretario/a
      • ​Óscar Pedreira Fernández
    • Representante do profesorado
      • Mario Francisco Fernández
    • Representante do PAS
      • Marta Balado Tarrela
    • Representante do estudantado
      • Alejandro Mayorga Redondo
    • O/A adminstrador/a da facultade (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
  • Comisión de garantía de calidade

    • O/a decano/a, presidente
      • ​Mariano J. Cabrero Canosa
    • O/a vicedecano/a de calidade, vicepresidente
      • Silvia María Lorenzo Freire
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • O/a vicedecano/a de organización académica
      • Óscar Pedreira Fernández
    • Os/as coordinadores/as dos graos e mestrados
      • Laura Castro Souto
      • Bertha Guijarro Berdiñas
      • José Manuel Vázquez Naya
      • Javier Pereira Loureiro
      • Miguel Rodríguez Luaces
      • María Luisa Carpente Rodríguez
      • Íñigo Arregui Álvarez
      • Francisco Javier Nóvoa de Manuel
      • Jorge González Domínguez
      • José Rouco Maseda
    • Vogais do profesorado
      • Alberto Valderruten Vidal
      • Juan R. Rabuñal Dopico
    • Vogal do PAS
      • Teresa Rodríguez Facal
    • O/a xefe/a do negociado de asuntos académicos
      • Ana M. García Filgueira
    • Técnico designado pola UTC (sen voto)

Outras comisións

  • Comisión xestora de traballos fin de grao (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O coordinador do grao, presidente
      • Laura Castro Souto
    • O secretario da Facultade, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • Representantes do profesorado
      • J. Pedro Cabalar Fernández
      • Miguel Rodríguez Luaces
      • José A. García Naya
      • Carlos Vázquez Regueiro
      • Íñigo Arregui Álvarez
      • Javier Andrade Garda
      • Fernando Bellas Pemuy
      • Alfonso Castro Martínez
      • Enrique Fernández Blanco
      • Juan Monroy Camafreita
      • David Alonso Ríos
      • Noelia Sánchez Maroño
      • Beatriz Pérez Sánchez
      • Jorge González Domínguez
      • Tiago Fernández Caramés
      • Juan Vilar Fernández
  • Comisión de prácticas externas (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O/a vicedecano/a de relacións institucionais, presidente
      • Adriana Dapena Janeiro
    • Vogais do profesorado
      • Óscar Pedreira Fernández
      • Luisa Carpente Rodríguez
      • Francisco Vázquez Araujo
    • Vogais do PAS
      • Marcos Silvar Sánchez
    • Vogais do estudantado
      • José Manuel Bustabad Alonso
  • Comisión académica do Mestrado Universitario en Enxeñaría Informática

    • O/a decano/a, presidente
      • Mariano J. Cabrero Canosa
    • O/a secretario/a, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • O/a coordinador/a do MUEI (sen voto)
      • José M. Vázquez Naya
    • Os/as directores/as dos departamentos adscritos
      • Alejandro Pazos Sierra
      • Luis Castedo Ribas
      • Carlos Vázquez Cendón
    • Un representante dos departamentos no adscritos
      • Ramón Miñones Crespo
    • O/a vicedecano/a de relacións institucionais (sen voto)
      • Adriana Dapena Janeiro
    • O/a xefe/a do negociado de asuntos académicos
      • Ana M. García Filgueira
    • Vogais do estudantado
      • Martiño Rivera Dourado
      • Isidro Vigo Tarrío
  • Comisión de Coordinación do Mestrado Universitario en Enxeñaría Informática

    • O/a decano/a, presidente
      • Mariano J. Cabrero Canosa
    • O/a secretario/a, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • O/a coordinador/a do título
      • José M. Vázquez Naya
    • O/a coordinador/a do Grao en Enxeñaría Informática
      • Laura Castro Souto
    • Coordinadores de asignaturas propias do mestrado
      • 614502001 Planificación estratéxica de sistemas de información
      • 614502002 Dirección de proxectos
      • 614502003 Calidade, seguridade e auditoría informática
      • 614502004 Informática como servizo
      • 614502005 Arquitecturas e plataformas móbiles
      • 614502006 Análise de sistemas de información
      • 614502007 Deseño de sistemas de información
      • 614502008 Interacción, gráficos e multimedia
      • 614502009 Intelixencia de negocio
      • 614502010 Recuperación da información e web semántica
      • 614502011 Prácticas en empresa
  • Comisión Xestora dos Traballos Fin de Máster (MUEI)

    • O/a coordinador/a do título presidente
      • José M. Vázquez Naya
    • O/a secretario/a da facultade, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • Vogais
      • Álvaro Barreiro García
      • José Carlos Dafonte Vázquez
      • Susana Ladra González
      • Guillermo López Taboada
      • Nieves Pedreira Souto

Facultade de Informática da Coruña

Campus de Elviña s/n C.P. 15071 A Coruña
981 16 70 00
981 16 71 60

Universidade da Coruña

Facultade de Informática A Coruña