Facultad de Informática de A Coruña
Facultad de Informática de A Coruña

Comisións

Vostede está aquí

Comisións delegadas da Xunta de Facultade:

  • Comisión permanente

    • O/a decano/a, presidente
      • Luis M. Hervella Nieto
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • Os/as vicedecanos/as
      • Patricia González Gómez
      • Mariano Javier Cabrero Canosa
      • Susana Ladra González
      • Daniel I. Iglesia Iglesias
      • María de las Nieves Pedreira Souto
    • Os/as directores/as dos departamentos adscritos
      • Alejandro Pazos Sierra, departamento de Computación
      • María José Martín Santamaría, departamento de Enxeñaría de Computadores
      • Carlos Vázquez Cendón, departamento de Matemáticas
    • Un representante dos departamentos non adscritos
      • Ramón Miñones Crespo
    • Un representante do PAS
      • Cristina Ribao Álvarez
    • Catro representante do estudantado
      • Elena Botana de Castro
      • Isabel Díaz Domínguez
      • Iago Martín Mato
      • Daniel Rivera López
  • Comisión de docencia

    • O/a vicedecano/a de organización académica, presidente
      • ​Susana Ladra González
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • O/a vicedecano/a de calidade
      • Patricia González Gómez
    • Representantes dos departamentos adscritos
      • Marta García Abel
      • Beatriz Pérez Sánchez
      • Santiago Rodríguez Yáñez
      • Carlos Vázquez Regueiro
    • Un representante do PAS
      •  
    • Dous representantes do estudantado
      • Matías Cubilla Currás
      • Juan Ramil Díaz
    • O/a administrador/a do centro (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
  • Comisión de garantía de calidade

    • O/a decano/a, presidente
      • ​Luis M. Hervella Nieto
    • O/a vicedecano/a de calidade, vicepresidente
      • ​Patricia González Gómez
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Marcos Ortega Hortas
    • Os/as coordinadores/as dos graos e mestrados
      • Laura Castro Souto, grao en Enxeñaría Informática
      • José Manuel Vázquez Naya, mestrado en Enxeñería Informática
      • Javier Pereira Loureiro, mestrado en Bioinformática para as Ciencias da Saúde 
      • Miguel Rodríguez Luaces, mestrado en Xeoinformática
      • José Antonio Vilar Fernández, mestrado en Técnicas Estatísticas
      • Íñigo Arregui Álvarez, mestrado en Matemática Industrial
    • Dous representantes do profesorado
      • Alberto Valderruten Vidal
      • Juan R. Rabuñal Dopico
    • Un representante do PAS
      • Marta Balado Tarrela
    • Dous representantes do estudantado
      • Diego Hermida Carrera
      • Martiño Rivera Dourado
    • O/a xefe/a do negociado de asuntos académicos
      • Ana M. García Filgueira
    • Técnico designado pola UTC (sen voto)
  • Comisión de recursos

    • O/a vicedecano/a de recursos informáticos, presidente
      • ​Daniel I. Iglesia Iglesias
    • O/a vicedecano/a de infraestruturas, secretario/a
      • ​Mariano J. Cabrero Canosa
    • Representantes dos departamentos adscritos
      • Bernardino Arcay Varela
      • Manuel C. Arenaz Silva
      • Noelia Barreira Rodríguez
      • Rubén Fernández Casal
    • Un representante do PAS
      • José F. López Castro
    • Dous representantes do estudantado
      • Alicia Arias Acuyo
      • Marcos Puerta Caramés
    • O/a coordinador/a do CECAFI (sen voto)
      • Juan C. Illanes Sánchez
    • O/a adxunto/a á vicerreitoría de títulos, calidade e novas tecnoloxías (sen voto)
      • Carlos José Escudero Cascón
    • O/a conserxe do centro (sen voto)
      • Alicia Anido Sueiro
  • Comisión de relacións internacionais

    • O/a decano/a, presidente
      • ​Luis M. Hervella Nieto
    • O/a vicedecano/a de organización académica, secretario/a
      • ​Susana Ladra González
    • Un representante do profesorado
      • Mario Francisco Fernández
    • Un representante do PAS
      • Pablo Calviño Padín
    • Un representante do estudantado
      • Elena Botana de Castro
    • O/a administrador/a do centro (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
  • Comisión de normalización lingüística

    • O/a decano/a, presidente
      • ​Luis M. Hervella Nieto
    • Dous representantes do profesorado
      • Nieves Rodríguez Brisaboa
      • José R. Sanjurjo Amado
    • Un representante do PAS
      • José Antonio Díaz Maques
    • Dous representantes do estudantado
      • André García Gómez
      • Martiño Rivera Dourado

Outras comisións

  • Comisión xestora de traballos fin de grao (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O coordinador do grao, presidente
      • Laura Castro Souto
    • O secretario da Facultade, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • Representantes do profesorado
      • J. Pedro Cabalar Fernández
      • Miguel Rodríguez Luaces
      • José A. García Naya
      • Carlos Vázquez Regueiro
      • Alejandro Quintela del Río
      • Javier Andrade Garda
      • Fernando Bellas Pemuy
      • Alfonso Castro Martínez
  • Comisión de prácticas externas (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O/a vicedecano/a de relacións institucionais, presidente
      • Nieves Pedreira Souto
    • Tres representantes do profesorado
      • Luis A. González Ares
      • Silvia Lorenzo Freire
      • Santiago Rodríguez Yáñez
    • Un representante do PAS
      • Juan C. Illanes Sánchez
    • Un representante do estudantado
      • Pablo Cabaleiro Cerviño
  • Comisión encargada da elaboración dos regulamentos de traballos fin de grao e de prácticas en empresa (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O/a vicedecano/a de relación institucionais, presidente
      • Nieves Pedreira Souto
    • O/a secretario/a do centro, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • Seis representantes do profesorado
      • J. Pedro Cabalar Fernández
      • Paula M. Castro Castro
      • José A. García Naya
      • Rafael García Vázquez
      • Luis A. González Ares
      • Silvia Lorenzo Freire
    • Un representante do PAS
      • Cristina Ribao Álvarez
    • O/A administrador/a da facultade (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
    • Dous representantes do estudantado
      • Marcos Horro Varela
      • Iago Martín Mato
  • Comisión académica do Mestrado Universitario en Enxeñaría Informática

    • O/a decano/a, presidente
      • Luis M. Hervella Nieto
    • O/a secretario/a, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • O/a coordinador/a do MUEI (sen voto)
      • José M. Vázquez Naya
    • Os/as directores/as dos departamentos adscritos
      • Alejandro Pazos Sierra
      • María J. Martín Santamaría
      • Carlos Vázquez Cendón
    • Un representante dos departamentos no adscritos
      • Ramón Miñones Crespo
    • O/a vicedecano/a de relacións institucionais (sen voto)
      • Nieves Pedreira Souto
    • O/a xefe/a do negociado de asuntos académicos
      • Ana M. García Filgueira
    • Dous representantes do estudantado
      • Marcos Horro Varela
      • Christian Ponte Fernández
  • Comisión xestora de traballos fin de mestrado (Mestrado Universitario en Enxeñaría Informática)

    • O/a coordinador/a do MUEI, presidente
      • José M. Vázquez Naya
    • O/a secretario/a do centro, secretario
      • Marcos Ortega Hortas
    • Catro representantes do profesorado
      • Álvaro Barreiro García
      • J. Carlos Dafonte Vázquez
      • Xoán C. Pardo Martínez
      • Susana Ladra González
      • Nieves Pedreira Souto
  • Tribunal de compensación

    • ​O/a decano/a, presidente
      • Luis M. Hervella Nieto
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • Marcos Ortega Hortas
    • Tres representantes do profesorado
      • Marcos Ortega Hortas, Víctor M. Carneiro Díaz, Juan Touriño Domínguez (titulares)
      • Ana B. Porto Pazos, Francisco J. Vázquez Araújo (suplentes)
    • Un representante do PAS
      • M. Pilar Bello Neira (titular)
    • Un representante do estudantado
      • Pablo Cabaleiro Cerviño (titular)
      • André García Gómez (suplente)

Facultade de Informática da Coruña

Campus de Elviña s/n C.P. 15071 A Coruña
981 16 70 00
981 16 71 60

Universidade da Coruña

Facultade de Informática A Coruña