Facultad de Informática de A Coruña
Facultad de Informática de A Coruña

Commissions

You are here

Comisións delegadas da Xunta de Facultade: (INGLES)

  • Comisión permanente

    • O/a decano/a, presidente
      • Luis M. Hervella Nieto
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Iñigo Arregui Alvarez
    • Os/as vicedecanos/as
      • Mariano Javier Cabrero Canosa
      • Adriana Dapena Janeiro
      • Basilio Bernardo Fraguela Rodríguez
      • Daniel I. Iglesia Iglesias
      • Susana Ladra González
    • Os/as directores/as dos departamentos adscritos
      • Bernardino Arcay Varela, departamento de Tecnoloxías da Información e as Comunicacións
      • Antonio A. Blanco Ferro, departamento de Computación
      • Carlos J. Escudero Cascón, departamento de Electrónica e Sistemas
      • Juan M. Vilar Fernández, departamento de Matemáticas
    • Un representante dos departamentos non adscritos
      • Ramón Miñones Crespo
    • Un representante do PAS
      • Cristina Ribao Álvarez
    • Catro representante do estudantado
      • Elena Botana de Castro
      • Nicolás García Piñeiro
      • Juan Paz Cardeso
      • Raúl Sandomingo Freire
  • Comisión de docencia

    • O/a vicedecano/a de organización académica, presidente
      • ​Susana Ladra González
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Iñigo Arregui Álvarez
    • O/a vicedecano/a de calidade
      • Basilio Bernardo Fraguela Rodríguez
    • Representantes dos departamentos adscritos
      • Marta García Abel, departamento de Matemáticas
      • Beatriz Pérez Sánchez, departamento de Computación
      • Santiago Rodríguez Yáñez, departamento de Tecnoloxías da Información e as Comunicacións
      • Carlos Vázquez Regueiro, departamento de Electrónica e Sistemas
    • Un representante do PAS
      • José M. Rodríguez Pedreira
    • Dous representantes do estudantado
      • Víctor Lamas Sardiña
      • Laura Sande Castro
    • O/a administrador/a do centro (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
  • Comisión de garantía de calidade

    • O/a decano/a, presidente
      • ​Luis M. Hervella Nieto
    • O/a vicedecano/a de calidade, vicepresidente
      • ​Basilio Bernardo Fraguela Rodríguez
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • ​Iñigo Arregui Álvarez
    • Os/as coordinadores/as dos graos e mestrados
      • Ignacio García Jurado, mestrado en Técnicas Estatísticas
      • Luis A. González Ares, mestrado en Enxeñería Informática
      • Patricia González Gómez, mestrado en Computación de Altas Prestacións
      • Marcos Ortega Hortas, grao en Enxeñaría Informática
      • Carlos Vázquez Cendón, mestrado en Matemática Industrial
    • Dous representantes do profesorado
      • María Luisa Carpente Rodríguez
      • Juan R. Rabuñal Dopico
    • Un representante do PAS
      • Marta Balado Tarrela
    • Dous representantes do estudantado
      • André García Gómez
      • Víctor Lamas Sardiña
    • O/a xefe/a do negociado de asuntos académicos
      • Ana M. García Filgueira
    • Técnico designado pola UTC (sen voto)
  • Comisión de recursos

    • O/a vicedecano/a de recursos informáticos, presidente
      • ​Daniel I. Iglesia Iglesias
    • O/a vicedecano/a de infraestruturas, secretario/a
      • ​Mariano J. Cabrero Canosa
    • Representantes dos departamentos adscritos
      • Bernardino Arcay Varela
      • Manuel C. Arenaz Silva
      • Noelia Barreira Rodríguez
      • Rubén Fernández Casal
    • Un representante do PAS
      • José F. López Castro
    • Dous representantes do estudantado
      • Juan Paz Cardeso
      • Brais Rodríguez Varela
    • O/a coordinador/a do CECAFI (sen voto)
      • Juan C. Illanes Sánchez
    • O/a adxunto/a á vicerreitoría de títulos, calidade e novas tecnoloxías (sen voto)
      • Víctor M. Carneiro Díaz
    • O/a conserxe do centro (sen voto)
      • Alicia Anido Sueiro
  • Comisión de relacións internacionais

    • O/a decano/a, presidente
      • ​Luis M. Hervella Nieto
    • O/a vicedecano/a de organización académica, secretario/a
      • ​Susana Ladra González
    • Un representante do profesorado
      • Mario Francisco Fernández
    • Un representante do PAS
      • Pablo Calviño Padín
    • Un representante do estudantado
      • Elena Botana de Castro
    • O/a administrador/a do centro (sen voto)
      • M. Pilar Bello Neira
  • Comisión de normalización lingüística

    • O/a decano/a, presidente
      • ​Luis M. Hervella Nieto
    • Dous representantes do profesorado
      • Nieves Rodríguez Brisaboa
      • José R. Sanjurjo Amado
    • Un representante do PAS
      • José Antonio Díaz Maques
    • Dous representantes do estudantado
      • Yésica García Torres
      • Raúl Sandomingo Freire

Outras comisións

  • Comisión xestora de traballos fin de grao (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O coordinador do grao, presidente
      • Marcos Ortega Hortas
    • O secretario da Facultade, secretario
      • Iñigo Arregui Álvarez
    • Doce representantes do profesorado
      • J. Pedro Cabalar Fernández
      • M. Cristina Costoya Ramos
      • Miguel Rodríguez Luaces
      • Noelia Sánchez Maroño
      • José A. García Naya
      • Carlos Vázquez Regueiro
      • Alejandro Quintela del Río
      • Javier Andrade Garda
      • Fernando Bellas Pemuy
      • Alfonso Castro Martínez
      • Juan Ramón Rabuñal Dopico
      • Santiago Rodríguez Yáñez
  • Comisión de prácticas externas (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O/a vicedecano/a de relacións institucionais, presidente
      • Adriana Dapena Janeiro
    • Tres representantes do profesorado
      • Luis A. González Ares
      • Silvia Lorenzo Freire
      • Santiago Rodríguez Yáñez
    • Un representante do PAS
      • Juan C. Illanes Sánchez
    • Un representante do estudantado
      • Dylan Lema Pais
  • Comisión encargada da elaboración dos regulamentos de traballos fin de grao e de prácticas en empresa (Grao en Enxeñaría Informática)

    • O/a vicedecano/a de relación institucionais, presidente
      • Adriana Dapena Janeiro
    • O/a secretario/a do centro, secretario
      • Iñigo Arregui Álvarez
    • Seis representantes do profesorado
      • J. Pedro Cabalar Fernández
      • Paula M. Castro Castro
      • José A. García Naya
      • Rafael García Vázquez
      • Luis A. González Ares
      • Silvia Lorenzo Freire
    • Un representante do PAS
      • Cristina Ribao Álvarez
    • Dous representantes do estudantado
      • Alejandro Puente Castro
      • Daniel Vázquez Brañas
  • Comisión académica do Mestrado Universitario en Enxeñaría Informática

    • O/a decano/a, presidente
      • Luis M. Hervella Nieto
    • O/a secretario/a, secretario
      • Iñigo Arregui Álvarez
    • O/a coordinador/a do MUEI (sen voto)
      • Luis A. González Ares
    • Os/as directores/as dos departamentos adscritos
      • Bernardino Arcay Varela
      • Antonio Blanco Ferro
      • Carlos J. Escudero Cascón
      • Juan M. Vilar Fernández
    • Un representante dos departamentos no adscritos
      • Ramón Miñones Crespo
    • O/a vicedecano/a de relacións institucionais (sen voto)
      • Adriana Dapena Janeiro
    • O/a xefe/a do negociado de asuntos académicos
      • Ana M. García Filgueira
    • Dous representantes do estudantado
      • Ramón J. Casares Porto
      • Daniel Vázquez Brañas
  • Comisión xestora de traballos fin de mestrado (Mestrado Universitario en Enxeñaría Informática)

    • O/a coordinador/a do MUEI, presidente
      • Luis A. González Ares
    • O/a secretario/a do centro, secretario
      • Iñigo Arregui Álvarez
    • O/a vicedecano/a de relacións institucionais (sen voto)
      • Adriana Dapena Janeiro
    • Catro representantes do profesorado
      • Álvaro Barreiro García
      • J. Carlos Dafonte Vázquez
      • Xoán C. Pardo Martínez
      • Miguel Rodríguez Rubio
  • Tribunal de compensación

    • ​O/a decano/a, presidente
      • Luis M. Hervella Nieto
    • O/a secretario/a do centro, secretario/a
      • Iñigo Arregui Álvarez
    • Tres representantes do profesorado
      • Fernando Bellas Permuy, Antonio A. Blanco Ferro, Ramón Doallo Biempica (titulares)
      • Germán Aneiros Pérez, José Juan Lamas Seco, Nieves Rodríguez Brisaboa (suplentes)
    • Un representante do PAS
      • Alicia Anido Sueiro (titular)
      • Marta Balado Tarrela (suplente)
    • Un representante do estudantado
      • Pablo Cabaleiro Cerviño (titular)
      • André García Gómez (suplente)

A Coruña Faculty of Computer Science

Campus de Elviña s/n C.P. 15071 A Coruña
981 16 70 00
981 16 71 60

Universidade da Coruña

Facultade de Informática A Coruña